על הוצאת דיבה

אני רותח מזעם הערב, ברמה כזאת שידי רועדות בשעה שאני מקליד. מהי סיבת הכעס? לכאורה לא כלום, איזה פוסט מטופש שהתפרסם בפייסבוק. אולם בו זמנית יש לי כל סיבה בעולם להיות כועס, נכלם ובעיקר מאוד מאוכזב. הסיפור התחיל כאשר ידיד וותיק שלי (מפאת כבודו לא נציין את שמו) פרסם את התצלום הבא:
false quote of ted cruz בתצלום מופיע טד קרוז, סנטור רפובליקאי מטקסס, אשר ידוע בהשתייכותו לתנועת "מסיבת התה" השמרנית. בנאום שנערך לפני שבוע באוניברסיטת ליברטי בוירג'יניה הכריז טד קרוז על מועמדותו לנשיאות ארה"ב בבחירות אשר יערכו ב-2016. אולם הציטוט שמופיע על גבי התמונה, לכאורה מתוך הנאום, הוא שיקרי לחלוטין. קרוז מעולם לא אמר את הדברים, ולמעשה הוא כלל לא התייחס בנאומו לאוכלוסיית הלהט"ב או לאתיאיסטים. מי שלא מאמין לי מוזמן להאזין לנאומו המלא כאן. אף על פי כן, אותו ידיד משלי, אשר אותו אני מאוד מעריך ואשר עזר לי רבות בימי נעורי, בחר להפיץ אותו בלוויית ההערה המלגלגת "האם הוא אי פעם קרא את החוקה האמריקאית?". האמת היא שטד קרוז לא רק שקרא את החוקה, אלא שהוא עורך דין מומחה למשפט חוקתי, אשר סיים את אוניברסיטת הארווארד בהצטיינות יתירה, ואשר עליו אמר פרופסור אלן דרשוביץ' (אשר אינו חשוד חלילה בהשתייכות לימין) שהוא "מבריק בצורה בלתי רגילה".

מייד כאשר ראיתי את התמונה ידעתי שהציטוט הוא שקרי, משום שאני עוקב בשנים האחרונות באופן די הדוק אחר הפוליטיקה האמריקאית, ואם הדברים היו נאמרים אני בטוח שהייתי שומע על כך כבר לפני שבוע. לא היה לי ספק שידידי הפיץ את התמונה בתום לב, מתוך אמונה שמדובר בציטוט אותנטי (דבר מה שיכל להפריך בקלות, לו רק היה טורח לבדוק). על מנת לאפשר לו לרדת מן העץ שאלתי אותו בתגובות אם הוא בטוח שהדברים אכן נאמרו, וביקשתי ממנו לספק קישור. להפתעתי, במקום להתנצל על טעותו הוא תקף אותי, ושאל אותי אם מאז שעזבתי את תל אביב "איבדתי כל שמץ של נאורות". הזדעזעתי ושאלתי אותו האם זוהי "נאורות" בעיניו – הפצת שקרים? אני אחזור ואדגיש שמדובר באדם שאני מאוד מעריך, ודווקא בגלל זה הסיטואציה הזו הטרידה והעציבה אותי מאוד. האם זוהי הרמה שאליה התדרדר השמאל, שעל מנת לשכנע את הציבור הוא נדרש להמציא כל מיני סיפורי עורבא פרח? האם אנשיו לא בוחלים יותר באמצעים על מנת להשיג את מטרותיהם?

Ted_Cruz_quote

לשם שינוי, הנה ציטטה אמיתית של טד קרוז

אגב, לאחר מכן הצלחתי להתחקות אחר המקור של התמונה המרושעת. מדובר בעמוד פייסבוק המוקדש כולו להמצאת ציטוטים שלא היו ולא נבראו, וייחוסם לאנשי הימין בארה"ב על מנת להשחיר את פניהם, ולהציג אותם כטפשים ומרושעים. על מנת לתקן במשהו את הרושם, ברצוני לתרגם לכם כמה משפטים אמיתיים, שדווקא כן נאמרו בנאום של טד קרוז:

"במקום נשיא אשר מטיל חרם על ראש הממשלה בנימין נתניהו, דמיינו נשיא אשר עומד ללא התנצלות לצד האומה הישראלית. במקום נשיא אשר פונה אל ארגון האומות המאוחדות על מנת לעקוף את הקונגרס ואת העם האמריקאי, דמיינו נשיא המצהיר כי יכבד את החוקה האמריקאית, ובשום אופן לא יניח לאירן להשיג נשק גרעיני. דמיינו נשיא המודיע כי ילחם ויביס את הטרור האיסלמי הקיצוני, וכי לא יפחד לקרוא לו בשמו האמיתי".

טד קרוז הוא ללא ספק ידיד אמת של מדינת ישראל, ולפיכך אין זה פלא שתנועת השמאל מנסה להשחיר את פניו. מי שחולם להשמיד את ישראל לא יכול להרשות לעצמו שטד קרוז ישב יום אחד בבית הלבן.

2 תגובות ל-“על הוצאת דיבה

  • בדקתי וגיליתי שאני צודק ואת טועה.
   מתוך מאמר שפירסם לאחרונה בוול סטריט ז'ורנל:
   "As a liberal Democrat who twice campaigned for President Barack Obama, I am appalled that some Democratic members of Congress are planning to boycott the speech of Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu on March 3 to a joint session of Congress."

   זה נכון שדרשוביץ' הוא ציוני, אשר מגן בחום על זכותה של ישראל להתקיים, אולם זה אינו הופך אותו לאיש ימין. כנראה שהתרגלת שאנשי שמאל מתבטאים אך ורק בגנות ישראל, ומכאן טעותך.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s